Cast

emamele_strip

Účinkovali:

Adele – proslula jako Kamarádka_ze_Střední, Přítel_na_telefonu, Duchess_of_Edinburgh, Trojitý_Axel a Sprosté_slovo_nuda. Režírovala autorský film Svatba, v němž Emu obsadila do role Svědkyně, a již několik sezón produkuje úspěšný seriál Nejlepší_dovolená. Speciální poděkování: Za přátelství na život a na smrt.

Martti Ahtisaari – předseda a překladatel. Mluví klingonsky líp než Ema. Taky má větší knihovnu. A dostal Nobelovku za mír.

Alien – Vetřelec je holčička! Pročež skloňujeme Alien – bez Alien – komu čemu Alien – vidím Alien atd.

Anastacia – i když jí Ema na střední omylem přebrala kluka, dál se s Emou kamarádí. Skvělá praktická lékařka a Spiderman.

Elizabeth Bennetová – možná si ji pamatujete z rolí Kamarádka_ze_Střední, Tanečnice_u_tyčky, Matka_na_plný uvazek, Dvacet_druhů_cukroví, Medituji_s_Klusem a Heidi_děvčátko_z_hor

Amélie – někdejší spolubydlící v Praze a stará známá z Rodné Nadhroudy. Ve skutečnosti měla její přezdívka znít Amálie Kutinová, což je sice trefné, ale příliš starosvětské, a tak jí byl na efekt změněn vokál. Jedním z jejích největších životních přání je nikdy se nedostat na Emin blog.

Florentino Ariza – nejvytrvalejší nápadník Skvělé spolubydlící. Na tomto blogu by rád nesl přezdívku Chrabrý, ale hvězdy tomu nebyly nakloněny.

Bedroom Band – zpěvačka bez kapely je momentálně s kapelou. Zkoušíme u klavíristy v pokoji, takže jsme dost intimní.

Bernard Black – k dalším zásadním rolím patří Dávný_kamarád_ze_střední, První_kytarista_Poslední_kapely, Scrabblemaster, Horolezec, Lime_cheese_cake a Sex_scéna_v_Pokání

Bordel gang – ve složení Willy Fog, Richard V. Krajčo ad. Jsou Bordel gang, jelikož dělají bordel, kam vkročí. A taky spolu všichni bydleli v bývalém nevěstinci na Smíchově, kde za topením údajně nacházeli kalhotky a pořádali divoké večírky. Ema si dodnes není jistá, zda se nejedná o městskou pověst. Ona každopádně o těch víkendech trávívala čas výhradně ve zkušebně v Rodné Nadhroudě, kde žádné topení nebylo. Naštve obzvlášť v lednu.

Bývalá_kapela – ve složení Basák, Kytarista, Bubeník a Bývalá_zpěvačka

Bývalá_zpěvačka – známá také z role Autorka_tohoto_blogu

Benedict Cumberbatch – temný hlas a oči daleko od sebe. Brit. Sherlock.

Cumberbitch – vystupuje též v estrádě Blog coby Autorka

Clarissa Dallowayová – kupovala květiny sama a pořádala večírky. Skvělá hostitelka, příšerná matka.

Dante – ještě s jedním básníkem se vydal na cestu do středu země. (Verne pak o tom napsal poutavé pojednání, k dostání v každé dobré knihovničce.) V Ráji se sešel s Beatricí a její oslepující hvězdnou identitou, kterou sice miloval, ale jinak se na ni nemohl ani podívat.

Pan Darcy – manžel Elizabeth Bennetové, koho taky jiného, že. Multitalent, k jehož největším koníčkům patří historie, četba, běh, večery s přáteli a plození dětí.

James Dean – mladý lékař s vizáží JD. Umí to s pádlem a je nejlepší dostupnou navigací na tuzemském trhu.

Dear Sister aka Vše_co_jste_chtěli_povědět_své_sestře_a_báli_jste_se. Adresátka několika zpovědních listů.

Vojta Dyk But Better – Okouzlující mladík, k jehož negativním vlastnostem patří sklon házet bezbranné dívky v noci do rybníka. V prosinci. Dobře, tak v listopadu. Ale na jeho samém sklonku. Což je v podstatě prosinec. Lepší než VD je mj. proto, že nikdy nebyl členem původní kapely Nightwork, jejíž členové si vytkli za cíl být třeskutě zábavní, i když se jim elementárně nedostává smyslu pro pointu. T. č. Emin spolubydlící.

Edward Ferrars – galantní horolezec. Skvěle tančí polku. Jeho zbraní je slivovice.

Florence – excelovala jako Kamarádka_ze_Střední, Nejvěrnější_fanynka, Rozesměju_tě_geniální_glosou, Rozesměju_tě_když_piješ(pobryndáš_se_celá), Cajs_Girl a S_Emou_za_školou. V trilogii Ze_zlata účinkovala v dílech Srdce a Vlasy. Účast v závěrečné části Zuby zatím nepotvrzená. Jednoznačná vítězka prestižní ceny Nejkrásnější_bratr. Jejím chlapcem je Alexander Skarsgård But Better.

Willy Fog – elegán a povětšinou gentleman. Znám také jako Krajčův_kámoš, Santana ze Středoškolské_kapely a V.I.P. (Very Important Právník). Jeden z nejstarších kamarádů, který ví o Emě skoro vše. A co neví, to nepoví.

Charlotte Gainsbourg – také známá jako Houslistka ze Středoškolské_kapely

Domhnall Gleeson – spolubydlící Richarda V. Krajča. Má ukulele a nebojí se ho použít.

Ryan Gosling – alterego Bernarda Blacka stvořené proto, aby Ema dostála svému slibu, že o něm už vážně nebude psát. Ema má totiž silně vyvinutý smysl pro fair play.

Mika Häkkinen – ten starší a rozumnější. Má plus mínus tisíc kamarádů a umí to s ženskýma.

Hermiona – bydlí v Rumunsku, je snaživá, náročná a náruživá (čtenářka)

Audrey Hepburnová – snídala u Tiffanyho, trávila prázdniny v Římě a děsně jí to u toho seklo. Její poslední velkou rolí byla Role plakátu.

Iggy Pop – rocker v ženských šatičkách

Ironman – železný muž, který zdolá každou horu, uběhne všechny maratony a má rád lilek. Převozník přes řeku Styx Ploučnici.

Ironwoman – dobrodružná žena. Nejen na vodě.

Její oblíbený herec – když předčítá, lidé ani nedýchají, zkrotnou dravé šelmy, řeky se zastavují a kameny uhýbají z cesty. A pokud Ema napíše knihu, Její oblíbený herec k ní namluví audio verzi!

Kanelbullar – skořicové bulky. Dají se koupit ve Stockholmu a v Ikea.

Udo Kier – bývalý německý spolubydlící, herec a novinář. Rád si povídá sám se sebou a ob večer hraje na kytaru Locomotion. Tu původní verzi, říká Udo. Která se od verze Kylie ZabteMě Minogue v ničem neliší, říká Ema.

Stephen King – dlouhodobě zvyšuje turistický rating státu Maine: Upíři! Mimozemšťani! Čarodějnice! Smrtící viry! Oživlí mrtví pejsci! Paranormální schopnosti! A ovšem to nejlepší: Kukuřičné děti! Pokud ještě nevíte, kam letos na dovolenou, neváhejte.

Klavírista – bydlí v pokojíku, kde se schází kapela Bedroom Band, kterou založil s Emou, již (ne)ulovil na Tinderu. Na klavír hraje jako bůh a je to moc hezká holka.

Richard V. Krajčo – pohledný, vtipný, nezadaný. Rád lyžuje nahý. Měl by dopsat diplomku.

Kytarista_Bývalé_kapely – známý také jako Job_pro_NASA, IQ_150+, Emin_hrdina_na_lyžích a Sherlockův*_kámoš

Pär Lagerkvist – napsal Sibylu, dostal Nobelovku, byl Švéd

Matematik – přišel, viděl, zvítězil a zase odešel. V mezičase rozkrojil čtverec na 17 stejných dílků.

Paul McCartney – zářil také jako Troll_z_Rodné_Hroudy, Klavírista_z_přízemí, Princ_Jasoň, Král_zahradník, Filmfajnšmekr a Bratr.

Mimi – moje oblíbené dítě, které však není moje. Doporučeno k únosu.

Ferda Mravenec alias Vít Bárta – manžel Anastacie, který vypadá jako Ferda Mravenec a jedná jako Vít Bárta. Anebo to bylo naopak?

Nightwork But Better – mořské panny z Rodné Nadhroudy. Přes den plavou, v noci ne.

Ofélie – někdejší spolubydlící, komparatistka a @barabizna. Dlouhonohá blondýna, a přece ji mám ráda.

OrfeusJdi stále vpřed a neohlížej se zpátky.

Orlando – protagonist(k)a stejnojmenné novely od VW, na věčném útěku. Muž žijící v alžbětinské době. Příšerný básník. Později žena v moderním Londýně. Příšerná básnířka.

Pål Sverre – neskutečně hezký Klingonec s neskutečně složitou klingonskou duší

Nina Persson – frontman The Cardigans, sexy švédský chraplák, žena

Platón_But_Better – jízlivý doktor filozof a příležitostný ghostwriter aka duch spisovatel. Ve vztahu na dálku s Ema mele.

Harry Potter – manžel Adele, který vykouzlí portrét na počkání a animuje okouzlující filmy. Mluvíval tím nejvíc sexy jazykem na světě, stejně jako Benedict Cumberbatch a James McAvoy, ale bohužel se naučil výborně česky, a od té doby češtinu v běžné komunikaci upřednostňuje.

Jakub Prachař But Better – Okouzlující mladík, který fakt dobře… tančí.

Kimi Räikkönen – ten mladší a rozumnější. Je šikovný na tisíc věcí, počínaje zapojením elektriky a konče společenským tancem.

Eso Rimmer – známý také jako Huslista ze Středoškolské_kapely a folkterorista. Smrtonosný humor drží načerno (bez zbrojního průkazu).

Ripleyová – přelomová ženská hrdinka moderní západní kultury a já mám tu čest být její sestrou. Don’t mess up with her, radím vám dobře.

William Cervantes Shakespeare – neskutečně okouzlující gentleman. Dřív bydlel v Bordelu a psal básničky na druhou stranu vlakových jízdenek, teď žije ve Stratfordu a stará se o ježky.

Sherlock – známý také z role Benedicta Cumberbatche.

Sherlock* – vystupoval rovněž jako Člen_Bývalé_kapely. Po dlouhém působení v kultovním seriálu Je_to_komplikované byla jeho role Boyfriend_na_poloviční_úvazek vyškrtnuta ze scénáře. Neplést s Benedictem Cumberbatchem, s tím žádná postava blogu doposud nechodila.

Smetana – bývalá švédská spolubydlící, houslistka. Aneb jak poznáte, že blog začíná žít vlastním životem: lidi vymýšlejí přezdívky za vás. Srdečný dík v podobě přezdívky získává Vojta Dyk But Better.

Patti Smith – známá také z rolí Skvělá_spolubydlící, Spolužačka_z_Výšky, Tofu_na_tisíc_způsobů, Nick_Cave_Girl a Co_bych_si_bez_ní_počala_to_mi_teda_řekněte

Středoškolská_kapela – ve složení Zpívající_klávesistka, Zpívající_kytarista_kapelník, Zpívající_Santana, Zpívající_huslista_to_není_překlep_nýbrž_nářečí, Zpívající_klarinetista, Zpívající_houslistka, Zpívající_kytarista_převlečený_za_bubeníka (aneb jak se onehdá nechal slyšet Bernard BlackStředoškolská_kapela ve skutečnosti žádného bubeníka neměla) a Ema_s_basou_(taky_zpívající). Kvízová otázka: Kapela se rozpadla, protože a) její členové se nevešli na pódium, b) žádný klub neměl dost silné pojistky na to množství mikrofonů, které kapela potřebovala c) protože v kapele nebyla vhodná kvóta žen.

Jana Švankmajerová – účinkovala v několika sériích situačně komediálního seriálu Studujeme s Emou, Bydlíme s Emou a Filozofujeme s Emou. Následně vystupovala v neméně komediálním opusu Běháme s Emou. Jinak také proslula jako Princess_of_Wales a Nehovor_po_slovensky_keď_to_nevieš.

Cecilia Tallisová – hrdá, šarmantní, inteligentní, drsná. Vlastní nejkrásnější zelené šaty na světě a potápí se pro rozbitou vázu do fontány, i když je v ní vody po kolena.

Nils-Aslak Ve(n)hanen – hokejista, hypochondr (aliterace!) a Slunce (můj otec). Má tak nakažlivý smích, že zabírá i virtuálně.

Virginia Woolfová – bylo toho o ní napsáno skoro tolik jako o Marilyn Monroe, tak si laskavě něco z toho sežeňte a nastudujte. A přečtěte si Orlanda.

Zaz – objevila se v rolích Spřízněná_duše a Spolužačka_z_Výšky. Režisérka diváckých hitů Oslava_narozenin, Nejkrásnější_zprávy_v_mobilu a Svatba, v níž se Ema mihla v epizodní dvojroli Maskérky a Mediátorky_prstenů. Ema se neúspěšně ucházela o hlavní úlohu v jejím autorském dramatu Kmotra.

Stefan Zweig – stýskalo se mu po Rakousko-Uhersku a nesnášel u toho zbraně

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s