Na pikachu

Přelom srpna a září 2016.

„Ano, pani, tou žádostí o storno jste lístky zablokovala… Ne, peníze vám nevrátíme… Ne, ta žádost o storno nejde vzít zpátky… No, to jste si měla přečíst v podmínkách, že to nejde a že to ani nesmíte zkoušet… Ne, to by náš ajťák opravdu nemohl… No… Můžete si podat e-žádost o stížnost. Na vyřízení máme tři měsíce.“

Takže poté, co mi České dráhy zablokovaly svůj předražený lístek za to, že jsem se ho na webu pokusila stornovat, což se prý nesmí, ačkoli tam na to mají tlačítko, jedu do Bratislavy za jízlivým filozofem protestně busem.

S hodinovým zpožděním, protože D1.

Tak aspoň že mají na benzince v Horní Dolní u hranic internety.

Aneb…

Platón: Som na izbe zabil 4 komáry. Ako ty? Už ste na hranicách?
Ema: Já čtyři pokémony na benzince. Nejsme.

ginnymoosey_bubble_ed_vodotisk

Po vyvraždění osazenstva benzínky jsem se přece jen odhodlala tu e-žádost o stížnost podat.

Kupodivu se ozvali hned, zablokované peníze mi vrátili, přihodili usmiřovací voucher a pár dní na to vyšel článek, že odteď ČD zavádějí e-shop s lidskou tváří.

Náhoda? Asi jo.

I po zjednodušení je totiž ten jejich systém dost na pikachu.

***

A takhle to dopadne, když k pokémonům pustíte frustrovanou překladatelku:

***
***
***

Všem, které jsem kdy naštvala tím, že jsem je tady na blogu nelichotivě vyobrazila, se na vědomost dává, že jsou nominovaní na Křišťálovou lupu.
Hlasování

7 comments

 1. Já mám naštěstí s Českými drahami jen dobré zkušenosti. Jo a díky moc za ty ilustrace :D, jako zarytý odpůrce takových blbostí jsem nikdy neviděla, jak to vypadá – tak jsem díky Tobě zase o něco chytřejší

  Líbí se 1 osoba

 2. tak já tedy nevím o tom eshopu s lidskou tváří. zrovna včera jsem u ČD nakupovala (protože nejlevnější)… a asi třikrát jsem se u toho dost rozčílila a pokaždé kvůli něčemu jinému. možná to je ta lidská tvář, žádné odměřené slušnosti, ale pěkně ty pravé lidské emoce aby u toho byly.

  Líbí se 1 osoba

   1. zcela soucítím – úplně stejně userfriendly to bylo, když jsem před asi 6 lety jela s kamarádkami do Berlína. Koupily jsme si jen jednosměrný lístek online a pak zjistily, že nejde zrušit, nejde přebookovat a nemůžeme se ani dostat zpátky, protože si nemůžeme koupit lístek „jen zpátky“ ale musíme koupit zpáteční celý. Do reklamace jsem jim tehdy psala něco o chudých studentkách, jejich svědomí a nelegálních praktikách – peníze nám vrátili, voucher jsme dostaly taky a ČD už nepoužívám 🙂

    Líbí se 1 osoba

 3. .. zcela náhodně dnes čtu tuto story a musím říct, že já na své rozuzlení teprve čekám. to tak, že jsem si udělala výlet do krna s Houslemi! ano, rozhodla jsem se je nechat opravit od známého pani z bla bla caru, tak jsem si přivstala a ve 4 ráno dalším bla bla carem s nima vyrazila do brna. akce měla krycí název „promoce“. nicméně, orazila jsem si v onom městě hodinovou jízdenku, načež jsem za pár minut odevzdala nástroj a ověšena o jedno zavazadlo míň nastoupila do šaliny zpět. pak mě chytil revizor jak hledám ten oražený lístek v kapse a on mezitím zemi na předešlé zastávce! taktéž jsem poslala žádost generálnímu řediteli, nicméně v tomto případě o soucit. tak se uvidí, jak jsou na tom srdcově v brně…. nemusí k tomu přidávat ani voucher!

  Líbí se 1 osoba

  1. .. tak, prestoze bych kvalitativne mohla tragikomickým historkám konkurovat, tentokrát i na mě se usmálo štěstí (=neštěstí v…). pochopili „jak k politováníhodné situaci asi došlo“ a konec je nasnadě. su ráda za tuto zkušenost 🙂 i když mě to stálo pár hodin času. těším se na sobotu!

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s