Sedmero viníků aneb proč Ema mele

1. Může za to nešťastná láska.
Leden 2013.
Ema se po ošklivém rozpadu vztahu, který měl být na celý život, leč nebyl, rozhodla, že už se nabrečela dost, a teď by se prosím pěkně chtěla taky trochu smát. I vykašle se na smutné písničky (což zní EMAncipovaně, ale ve skutečnosti je to spíš tak, že spolu se vztahem ztratila EMAncipace i kapelu, pro kterou ty své cajdáčky skládala), a začne psát veselé zprávy kamarádům. Ti většinou reagují překvapeně větou „Ty jo, Emo, nemůžu tomu věřit, ale ty seš normálně vtipná!“

2. Může za to chytrý čínský mobil.
Srpen 2013.
Ema podědila chytrý čínský přístroj, který nikdo nechtěl, a přes veškeré mobilní mouchy ji fascinuje, že s ním může postovat na socsíť prakticky 24 hodin denně. Což taky zhusta činí a oblažuje své kontakty různými výkřiky ze života, u nichž šlo zpočátku především o rychlost sepsání a následné publikace během cesty dopravním prostředkem. To aby se jako místo odeslání zobrazil „Břevnov“, a ne „Stodůlky“. Jinak ale Ema vůbec není dětinská.

3. Můžou za to jazyky.
Říjen 2013.
Ema na socsíti postuje svou první historku. Pochází z učitelské praxe a odeslána byla z čínského mobilu v buse cestou z odučené hodiny na Stodůlkách. Ema ji píše jako dialog, především kvůli stručnosti, protože na čínském mobilu se píše fakt blbě.

brevnov

4. Může za to držkopád.
Únor 2014.
Ema končí s učením jazyků na volné noze a nastupuje do zaměstnaneckého poměru v kanclu. Její historky už mají pár fanoušků z řad kamarádů na socsíti a Emě je docela líto, že je odteď nebude mít čím zásobovat. Ono je totiž čekání na lajky adrenalin, na který si člověk rychle zvykne. Načež se Ema vydá s drahou přítelkyní K. do sauny na Vltavě, hodí tam neskutečný držkopád a v noci o tom píše na socsíť. V tu chvíli je jasné, že historky se změnou zaměstnání nepadají. Na rozdíl od Emy.

chapadla

5. Můžou za to přezdívky.
Pořád únor 2014.
Ema jde v Rodné Hroudě na ples se svým Rodným Bratrem, kterýžto následně společně hejtují na socsíti. Rodný Bratr má oblek a patku a vypadá prostě jako Paul McCartney. Ema o tom k nesmírné radosti bratra celý večer vtipkuje a přijde jí jako skvělý nápad použít přezdívku i v řečeném hejtu. Jelikož se jí hrozně líbí náboj, který tím text získá, rozhodne se záhy opřezdívkovat všechny kamarády, které ve svých historkách vy-/po-/zne-užívá. Někteří jsou ze svých nových jmen nadšení víc (Florence, Zaz a Adele kupříkladu), jiní méně. Ale milí nespokojenci, myslete prosím na to, že jste mohli dopadnout hůř. Myslete na Studenta Vlezdoprdelku.

6. Můžou za to kamarádi.
Březen 2014.
Skupinka kamarádů, která si Eminy historky oblíbila, Emu přesvědčuje, že by s nimi měla něco dělat. Ema váhá, protože jí připadá, že jsou její kratochvilné texty dobré leda tak na socsíť a s trvalejším formátem se neslučují. Taky má dojem, že cizím čtenářům bez znalosti protagonistů a jejich předobrazů by ty historky nic nedaly, především pak smysl. Nakonec se Ema rozhoupe založit blog s tím, že když to bude propadák, zase ho smaže.

7. Může za to Twitter.
Pořád ještě březen 2014.
Ema si spolu s blogem zřizuje účet na Twitteru. Důvodem je festival, který pořádá Paul McCartney a pro jehož promotwitter Paul potřebuje víc followerů, aby to v závěrečném reportu nevypadalo blbě. Ema řekne „Hm… Tak jo,“ a celkem rychle se nadchne hlavní myšlenkou téhle socsítě, totiž že se na ní sdružují lidé, kteří se sice v životě neviděli, ale smýšlejí podobně a zajímají se o podobné věci. Emě se tak díky Twitteru mj. podaří i vyřešit plíseň na zdi, sehnat drogy od nejvtipnějšího českého hejtera či získat blogu pár nových čtenářů.

tweet

Ale hlavně za to můžeš ty.
Ano, ty, co to čteš.
Protože pro tebe a tvoje pobavení mě baví psát ze všeho nejvíc.

***

Březen 2015.
Už je to rok, co melu na blogu, a úžasný Harry Potter to ilustruje následovně:

anniversary-banner_general

Díky, Harry!

14 comments

 1. haha, nevím proč při přečtení „sedmero viníků, aneb proč Ema mele“ v nadpisu mě napadal úplně jiný význam – něco ve smyslu sedmi flašek vína..taková zpověď anonymního alkoholika..

  Líbí se 1 osoba

 2. Zase jsem se pěkně nasmál. Nedávno jsem tvůj blog objevil a jediná (dvě jediný) věc(i) mě na něm mrzí – že jsem všechno přečetl asi za čtyři hodiny (těžko jsem svému okolí vysvětloval, že to přiblbý uculování nemám z prášků na chřipku s efedrinem) a ta druhá… nevim, na co je komparatistika :-/

  To se mi líbí

  1. Děkuju!! Komparatistika je vrtání se v literatuře a dobré to je například na to, aby měl člověk dostatečnou zásobu literárních přezdívek pro blog. Anebo aby byl lepší a zasvěcenější překladatel. Anebo aby debaty v hospodě trolil citáty z Homéra. 🙂 Máš oblíbenou historku? Vedu si menší soukromou statistiku, tak když do ní přispěješ, budu mít radost.

   To se mi líbí

   1. Jednu?! Jenom jednu?!?! Sophiina volba hadr… 🙂 Nejvíc se mi líbí (hlavně kvůli přímočarý pointě) Jak se řekne finsky… a kvůli střídání „obrazů“ Ema má mimi 🙂

    Líbí se 1 osoba

   2. ahhhh! ano! konečně jsem se dozvěděla, co je komparatistika. ve všech článcích jsou jen zlomyslné indicie, že nám to autorka neřekne. hurá. už můžu zomrieť!

    To se mi líbí

 3. svíčka se už asi sfoukla, ale přesto za mne dodatečná gratulace!!!

  už rok se to tu mele v tomhle duchu a já se ještě nedostal na začátek 🙂

  to sedmero naznačuje něco pohádkového?, to že se to všechno takhle zázražně sešlo a je z toho to co z toho je, mno tak to je prostě neskutečně uchvancancující

  mám to tu rád čím dál tím víc

  To se mi líbí

  1. Děkuju, to mě vážně hrozně moc těší!

   Tak nějak se to sešlo a vydalo to na magické číslo sedm. Z čehož mám radost, protože mě na podobné symbolické nesmysly užije. 🙂

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s