U Jupitera!

Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jak autorka tohoto blogu s nasazením zběsilého Berserka psala diplomku a terorizovala s ní své širé okolí.

Historka má tyto části:
1) úvod obsahující jednu legrační přezdívku, smutné odhalení ještě smutnějšího stáří autorky, nepřímý odkaz na Churchilla a přímý na jakýsi francouzský komiks, který dost koní latinu v češtině
2) prostředek, jehož součástí je minimalistický dialog, který se nikdy nestal, i když autorka v záhlaví blogu tvrdí opak. Plus odkaz na Bachelarda. Toho s tou vodou.
3) závěr, který narušuje soudržnost er/sie/es-vypravěče, jakož i odhaluje zabedněnost autorky a její jediný, nutno dodat jen bazálně rozvinutý talent spočívající v papouškování frází v angličtině

Plný text rozebíraného veledíla:
Ema ve svých šestadvaceti letech s úžasem zjistila, že ačkoli se Římani v Asterixovi zaklínají průpovídkou „u Jupitera“, správně se to skloňuje „u Jova“. Respektive byla na to upozorněna Marttim Ahtisaarim, který v té době působil jako dobrovolný supervizor její diplomové práce. Ema mu pak v krvi, potu a slzách děkovala, že ji zachránil od následujícího výstupu před komisí:

Oponent: „U Jupitera?“ U Bachelarda, to snad nemyslíte vážně. Jak jste se proboha mohla v té práci o antických inspiracích v moderní literatuře dopustit takové příšerné, školácké hrubky?
Ema: No… Ehm… Totiž… Znáte Asterixe?

A nejhorší na tom je, že jsem ani nečetla ten komiks, nýbrž jen koukala na animáče.
Eternal shame on me!

jupiter

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s