Dej přednost losům

Dear Sister,

je březen 2011 a já ti píšu ze své internace na ostrově.

Do Čech už prý pomalu přichází jaro. Tady je pořád spousta sněhu a moře pod ledem. Ale je pravda, že se ke slovu pomalu dostává břečka. Zatím dosahuje sotva výše kotníků a přes noc zamrzá. Až se ovšem oteplí ještě o kousek víc, bude to světová čvachtanicová katastrofa, kterou přežijí jen hrdinové v gumácích.

Včera foukal od vody ledový bodavý vítr. Podle domorodců se jedná o neklamný znak jara. Věř mi to nebo ne, ale ptáci tu zpívají už od konce ledna. Možná to jsou nějaké odolné druhy s tulení kůží místo peří. Když jsem je zaslechla poprvé, myslela jsem, že mám severskou fata morganu.

***

Zpráva z místního tisku:

Linka č. 15 je nejnebezpecnějším autobusem z celé naší MHD. Cesty na ostrově K., po nichž linka č. 15 jezdívá, jsou zledovatělé, klikaté, a autobus proto přibližně jednou do měsíce sjede ze silnice do sněhu.

***

Autobus č. 15 je v mém ostrovním životě zásadním zážitkovým činitelem. Dneska jsem z okýnka kupříkladu pozorovala lišku. Ryšavá, veliká si to pelášila podél silnice směrem k obecním popelnicím.

Les zabírá skoro celý ostrov a velkých ryšavých lišek je plný. Dále tu ční kopec, jenž nese jméno Jezevčí a já bych to rozhodně nebrala na lehkou váhu. Nějací vzteklí jezevci tam určitě budou. Taky tu žije hojnost jeleňovité zvěře, kterou nedokážu přesněji určit. Jsou malí, roztomilí a strašně rádi přebíhají cestu před rozjetým vozidlem. Má americká spolubydlící zhodnotila první kontakt s tímto živočišným druhem slovy “Wow, to je ale velký králík.” Králíci a zajíci se tu ve sněhu nicméně vyskytují taktéž. Jo a taky sem občas přes zamrzlé moře zabloudí vlčí smečka. Tak aspoň že na nejnebezpečnější zvíře losa je tady na jihu moc horko.

No a co vhodného tak asi může udělat strašpytel jako já, který se po setmění úzkostlivě drží osvětlených cestiček a za každým keříkem vidí Fenrira? Přesně tak, vydá se s Ruskou, Francouzem a Španělem na půlnoční stezku odvahy.

***

Zpráva z místního tisku:

Norského školáka obklíčila za bílého dne cestou ze školy smečka vyhladovělých vlků. Malý Nor je zahnal hudbou z mobilu. Pustil jim Megade(a)th.

***

Náš problém spočíval v tom, že v Javierově mobilu bylo jen španělské disko.

Asi proto se nám vlci raději úplně vyhnuli, a z mobilu tím pádem vzešla jen jedna skupinová selfie.
I když v roce 2011 se tak těm ošklivým fotkám nejspíš ještě neříkalo.

 

Co bys vlkům pustila ty?

 

S láskou navždy tvá

Cecilia Tallisová

 

PS Cestou busem na poštu jsem si všimla značky „dej přednost losům“.

hirivaara

PPS Ježto seš hnidopich, tak ano, vyděsilo mě to tak, že jsem kvůli tomu rozlepila obálku.

One comment

  1. Vím že to je otázka na drahou sestru pár let zpátky, ale jelikož počítám s tím, že se tady stejně zase sejdou komentáře ohledně hudebního vkusu vlků, přidám rovněž svůj příspěvek:
    Nejdrsnější hudba co v mobil mám je RATM https://www.youtube.com/watch?v=bWXazVhlyxQ – ale jednak myslím že by ta hudba spíš vyděsila mě než tu smečku a druhak než bych to našel, už bych si asi rozčesával myofibrily.
    Myslím že by na vlky spíš zapůsobil můj mohutný jódl a určitě by utekli, pokud by se tedy nechtěli přidat…

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s